22.10.2012 Ocenění nejlepších studentů Moravskoslezského kraje

21.10.2012 Česká hlavička 2012

Lukáš Červenka získal ocenění Česká hlavička 2012 v kategorii INGENIUM "Svět počítačů a komunikace".

... další aktuality ...

redakční systém

návštěvnost

Vítězná práce v celorepublikové soutěži "Středoškolské odborné činnosti" v oboru informatika

18.06.2012 (autor: Skupina CPG)

Student Gymnázia Frýdlant nad Ostravicí a člen naší skupiny, Lukáš Červenka, zvítězil s prací "Propojení optimalizačních programů s kvantověchemickými softwarovými balíky" v celostátním kole 34. ročníku Středoškolské odborné činnosti (obor Informatika). Soutěž, nad kterou převzal záštitu předseda Akademie věd ČR prof. Ing. Jiří Drahoš, DrSc., zástupci státní i místní správy, univerzit, státních i soukromých společností, se konala 15. - 17. června 2012 v Kutné Hoře. Lukáš Červenka obdržel také několik zvláštních cen, např. Cenu Nadačního fondu J. Heyrovského či Cenu ředitele Ústavu informatiky AV ČR, a se svou prací postoupil do širší nominace na zahraniční soutěže. Lukáši Červenkovi, a také Doc. RNDr. Renému Kalusovi, Ph.D., který jej na cestě SOČ obětavě a úspěšně vedl, gratulujeme!

Prohlédněte si výsledkovou listinu 34. ročníku SOČ.